כך תבחרו תפקיד טוב בצה"ל ותשתחררו עם מקצוע

מועמדים רבים לשירות הביטחון ולגיוס לצה"ל, נוטים לכוון לתפקיד על פי הרגש והתחושה שלהם בגיל הצעיר בו הם נמצאים. זה כמובן בסדר גמור, ומי שרוצה למשל להתגייס לשירות קרבי מתוך אמונה ואידאולוגיה, אין בזה כל פסול וזה לחלוטין מבורך. עם זאת, מהצד השני, גם לנסות ולבחור בתפקיד משמעותי וכזה שגם יקנה כלים ומקצוע לאחר השירות, זה בסדר גמור ומקובל לחלוטין. יתרה מכך, מדובר ללא ספק בחשיבה נכונה קדימה ובתכנון החיים שאחרי השירות בצה"ל. איך עושים זאת? ובכן, יש כמה טיפים חשובים שבהחלט יוכלו לעזור לכם לעשות את הבחירה הזו בצורה חכמה, וריכזנו אותם ממש כאן בעבורכם.

תחילת הדרך הצה"לית שלכם היא בצו הראשון

צעירים רבים לפני גיוס טועים לחשוב כי הצבא מתחיל מיום הגיוס בבקו"ם. זה לא נכון, שכן צבא ההגנה לישראל מתחיל לאסוף על המועמדים לשירות מידע ומתחיל להעריך אותם כבר בשלב הצו הראשון, ועל כן יש לקחת אותו, ואת שאר המיונים וההערכות בדרך ברצינות המתאימה. באתר https://tzav-r.co.il/ שעוזר להכין תיכונסטים לקראת הצו הראשון, תקבלו מידע חשוב ומועיל על השלבים בצו הראשון, מה תעברו שם ומה עליכם לעשות על מנת שבהמשך יוצעו לכם תפקידים טובים שמעניינים אתכם ותואמים את הכישורים שלכם. מומלץ להיכנס בשלב הראשון ולהבין בדיוק איך צריך לפעול החל מנקודת הממשק הראשונה שלכם עם צה"ל.

לבחור תפקיד טוב - בצהל

לחשוב קדימה כמה שאפשר

מועמדים לשירות הצה"לי הם נערים ונערות בשנות התיכון שלהם, אשר מרביתם כלל לא יודעים מה ירצו לעשות בעתיד וזה בסדר גמור. זה עדיין מוקדם כדי להחליט בדיוק מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים, אבל כנראה שכבר יש לכם זיקה מסוימת. כתבים בעיתון הבית הספרי? אולי שירות בדובר צה"ל, יחידות ההסרטה, עיתון במחנה או גלי צה"ל יתאימו לכם, סוגי שירות שלגמרי מכוונים אתכם לקריירה לאחר השירות. לא עוזבים את ההגה מאז שקיבלתם רישיון? יכול להיות שתפקידים שונים של נהגים יתאימו לכם לגמרי ותוכלו לעשות רישיונות נהיגה שונים דרך צה"ל. אוהבים שפות? מומלץ לשקול שירות ביחידות מודיעין כאלה ואחרות, גם כאן מדובר בשירות שעוזר ומכוון משוחררים רבים ללימודים גבוהים וקריירה מצליחה בתחומים נדרשים.

הוציאו את המקסימום מכל מצב נתון

זכרו, עד כמה שזה יכול להיות נפלא לבחור את התפקיד שלנו בצה"ל, זה פשוט לא עובד ככה. לפעמים, אחרי ניסיונות ומיונים רבים קורה שמגיעים לתפקיד שלא רצינו. מה עושים במצב כזה? ההמלצה היא לעשות המקסימום ובהחלט לא לנסות לשנות שיבוץ בדרך לא טובה. כך תוכלו לזכות בהערכה מסגל הפיקוד, להראות שאתם עושים הכל גם אם זה לא בדיוק מה שחלמתם עליו ובהמשך גם תוכלו להגיע לתפקידים חדשים שיתאימו לכם יותר.

 

 

נגישות