מתכוננים לחורף: 4 דרכים טבעיות לחיזוק המערכת החיסונית אצל ילדים

החורף הגיע, ואיתו שלל וירוסים, חיידקים ופתוגנים אחרים, העלולים לגרום למחלות חורף כמו התקררות, דלקת גרון או שפעת. בוודאי תשמחו לדעת שקיימות שיטות טבעיות שיכולות לעזור בשמירה על החוזק של המערכת החיסונית ועל היכולת של הגוף להתמודד עם חיידקים וזיהומים שונים. במאמר שלפניכם פירטנו אודות ארבע דרכים טבעיות לחיזוק המערכת החיסונית בקרב ילדים.

לצרוך ויטמין C

ויטמין C הינו רכיב תזונתי חיוני הלוקח חלק משמעותי בתמיכה במערכת החיסון בקרב ילדים. זהו נוגד חמצון רב עוצמה המסייע לנטרל רדיקלים חופשיים ומגן על הגוף מפני מתח חמצוני, אשר עלול להחליש את המערכת החיסונית. בנוסף, ויטמין C עוזר להמריץ את הייצור ואת הפעילות של תאי הדם הלבנים, שהם ההגנה העיקרית של הגוף מפני זיהומים. כמו כן, הוא עוזר בהפחתת דלקות, שהן הגורם השכיח של מחלות רבות, וכן תומך ברקמות הריריות, שהן קו ההגנה הראשון של הגוף מפני פתוגנים מזיקים. אפשר לצרוך ויטמין C מהתזונה, כמו פירות הדר, או באמצעות תוסף תזונה מתאים. צריכת תוסף תזונה כמו ויטמין c ליפוזמלי במינונים הנכונים, ובפיקוח של רופא או איש מקצוע, יכולה לסייע בתמיכה במערכת החיסון ובהפחתת הסיכון למחלות חורף.

לישון מספיק שעות

שינה מספקת הינה חיונית לתפקוד תקין של המערכת החיסונית בקרב ילדים. במהלך השינה הגוף מייצר ציטוקינים, חלבונים שעוזרים לגוף להילחם בזיהומים ודלקות, והמערכת החיסונית מחדשת ומתקנת את עצמה כדי לפעול בצורה מיטבית, מה שיכול לסייע במניעת מחלות חורף בקרב ילדים. ההמלצה עבור ילדים היא לישון בין 8-17 שעות, בהתאם למגדר ולגיל שלהם. מחסור בשינה עלול להחליש את המערכת החיסונית ולהפוך אותה לפחות יעילה במלחמה נגד זיהומים, וכך להקשות על ילדים להתאושש ממחלות.

לשמור על היגיינה

שמירה על היגיינה הינה חשובה עבור חיזוק המערכת החיסונית בקרב ילדים. כדאי להקפיד לשטוף את הידיים באופן קבוע עם מים וסבון, להימנע ממגע קרוב עם אנשים חולים, לכסות את הפה והאף בעת שיעול או התעטשות, לשמור על בריאות הפה וכן להימנע מלגעת בפנים, במיוחד בעיניים, בפה ובאף. פעולות אלה הינן הכרחיות למניעת העברה של חיידקים ופתוגנים אחרים, אשר עלולים לגרום להתפתחות מחלות חורף שונות. חשוב להקפיד לשטוף ידיים לפני ואחרי הארוחות, אחרי שימוש בשירותים ואחרי מגע במשחקים בחוץ או בחיות מחמד. שמירה על היגיינה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון להתפתחות מחלות, וכך שומרת על מערכת החיסון חזקה ויציבה.

 

 

להקפיד על פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית בקרב ילדים על ידי הגברת זרימת הדם והגברת ייצור תאי הדם הלבנים. בנוסף, פעילות גופנית יכולה לשפר את איכות ומשך השינה, מה שעשוי לשמור על החוזק של המערכת החיסונית. הפעילות הגופנית יכולה להיות ריצה בפארק, משחקי כדור או קפיצה על דלגית. כמו כן, פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור בשמירה על משקל תקין, אשר חיוני הן לבריאות הכללית והן לתפקוד מערכת החיסון.

לסיכום

מעבר לנטילת תרופות, יש מספר דרכים טבעיות לחיזוק ושמירה על המערכת החיסונית בקרב ילדים. אפשר לצרוך ויטמין C דרך התזונה או תוסף תזונה מתאים, לישון ברמה מספקת, לשמור על היגיינה וכן להקפיד על פעילות גופנית. זכרו לתת דוגמא אישית ולהקפיד על דברים אלה גם עבורכם, כדי ללמד את הילד כיצד להתנהל וכן לשמור גם על הבריאות שלכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות